"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
Turniej Złotej Drużyny Huberta Wagnera
sobota, 17 sierpnia 2013 09:46

 

                XXI Międzynarodowy Turniej im. Złotej Drużyny Huberta Wagnera

            W dniach 9-10 marca 2013 odbył się XXI Międzynarodowy Turniej im. Złotej Drużyny Huberta Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół średnich. Turniejowi patronował Polski Komitet Olimpijski, Federation International Cinema Television Sportifs i Gazeta Wyborcza. Organizatorem Turnieju był Klub Olimpijczyka „Olimpionik”, który działa przy Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie. W XXI edycji Turnieju udział wzięły reprezentacje dziewcząt z 34 LO Warszawa, 28 LO Kraków, Victoria UKS Włoszczowa  i LO Pińczów oraz zespoły chłopców z Liceum M. Curie Meda Mediolan Włochy, 34 LO Warszawa, Gimnazjum nr 1 Pińczów i LO Pińczów. W dniu 9 marca 2013 odbyły się eliminacje w Sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja  w Pińczowie.

IMG 1439

IMG 1526

 

IMG 1800

 

 

 

Najbardziej zacięty był wygrany przez LO Pińczów mecz z 34 LO Warszawa ( 2-0 ) oraz przegrany z Liceum  M. Curie Meda ( 1-2 ). Po pierwszym dniu rywalizacji reprezentacja chłopców LO Pińczów uplasowała się na pierwszym miejscu, zapewniając sobie miejsce w finale. Wśród dziewcząt najlepszymi zespołami okazały się Victoria UKS Włoszczowa i 34 LO Warszawa. Kolejne miejsca zajęły reprezentacje 28 LO Kraków i LO Pińczów.

IMG 1826

IMG 2610

 

IMG 2612

W dniu 10 marca 2013 o godz. 1000 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pińczowie odbyło się otwarcie Turnieju, które prowadził Krzysztof Marszalik. Odczytał pismo od Jacques Rogge prezydenta MKOl, prof. Franco Ascani prezydenta FICTS, Marii Teresy Samaranch i Juan Antonio Samaranch Jr, list od Jej Wysokości Elżbiety II oraz życzenia od Andrzeja Kraśnickiego prezesa PKOl, Andrzeja Krzesińskiego sekretarza generalnego PKOl, życzenia od kardynała Stanisława Dziwisza. Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonała Anna Golik dyrektor LO Pińczów. W czasie Turnieju obecni byli Jan Moskwa Starostwa Powiatu Pińczowskiego, Marek Omasta wicestarosta powiatu, Zbigniew Kierkowski przewodniczący Rady powiatu pińczowskiego, Tomasz Pietrzykowski,  wicedyrektor LO Pińczów, Eugeniusz Bogacz były dyrektor LO Pińczów, Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa, Robert Chlewicki, mistrz świata strażaków w piłce nożnej.

Po ceremonii otwarcia rozegrano cztery finały.

Dziewczęta

Mecz o I miejsce

34 LO Warszawa – Victoria UKS Włoszczowa   ( 2-1 )

 Mecz o III miejsce

28 LO Kraków – LO Pińczów   ( 2-0 )

Chłopcy

 Mecz o I miejsce

34 LO Warszawa – LO Pińczów   ( 2-0 )

Mecz o III miejsce

 Liceum  M.Curie Meda Mediolan – Gimnazjum nr 1 Pińczów   ( 2-0 )

Klasyfikacja końcowa Turnieju:
Dziewczęta
1.  34 LO Warszawa
2.  Victoria UKS Włoszczowa
3.  28 LO Kraków
4.  LO Pińczów

Chłopcy
1.  34 LO Warszawa
2.  LO Pińczów
3.  Liceum M.Curie Meda Mediolan Włochy
4.  Gimnazjum nr 1 Pińczów

MVP Turnieju:
Dominika Czerniszewska z 34 LO Warszawa
Wiktor Przybysz z 34 LO Warszawa

 Wybrano również najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach:
Alicja Wilk - LO Pińczów
Katarzyna Baran - 28 LO Kraków
Agnieszka Wnuczek – Victoria UKS Włoszczowa
Marta Kopińska – 34 LO Warszawa
Andrea Galeazzi – Liceum M. Curie Meda Mediolan
Wojciech Matuszczyk – LO Pińczów
Mateusz Łaba  -Gimnazjum nr 1 Pińczów
Łukasz Paczwa – 34 LO Warszawa

Przyznano puchar Fair Play :

Stefano Rebellato – Liceum M. Curie Meda Mediolan

tz11

tz-20

 Nagrody od burmistrza Pińczowa otrzymali trenerzy: Prof. Giuseppe Pagani – Liceum M.Curie Meda Mediolan, Agnieszka Wąsowska i Maciej Kołodziejczyk z 34 LO Warszawa, Anna Kordylewska z 28 LO Kraków, Renata Wojtaś z Gimnazjum nr 1 Pińczów, Wojciech Guździoł z Victoria UKS Włoszczowa, Daniele Tornelli z Włoch i Krzysztof Marszalik z LO Pińczów. Prof. Giuseppe Pagani, Danile Tornelli i Maciej Kołodziejczyk otrzymali specjalne podziękowania-patery od Anny Golik  dyrektora LO Pińczów. 

IMG 2638

 Zawody sędziowali studenci: Magdalena Cierniak, Tomasz Noszczyk, Dawid Mucha. Pomagali im przy stoliku uczniowie LO Pińczów: Alicja Karbowniczek , Michał Żołna i Jakub Boroń. Weronika Karcz z LO Pińczów była fotoreporterem Turnieju. Paweł Ponikowski z LO Pińczów umilał czas uczestnikom grając na akordeonie.Podawaczami piłek byli uczniowie ze szkoły Podstawowej nr 1 w Pińczowie. Krzysztof Binek wraz z bratem przygotowali nagłośnienie. Organizator serdecznie dziękuje Barbarze Burzawie dyrektorowi SP 1 Pińczowie za wspaniałą współpracę, udostępnienie hali na finał Turnieju oraz nauczycielom wf z SP 1 Pińczowie  Wolettcie Spychale, Arturowi Błachowi, Marzenie Tutaj i Pawłowi Rutkowskiemu za pomoc przy organizacji Turnieju. Klub ,,Olimpionik'' dziękuje Edycie Orzełek tłumaczowi języka włoskiego, Renacie Bisikiewicz za opiekę medyczną i Ryszardowi Sroce prezesowi Sroka Travel za opiekę na grupą z Włoch.

Dyrekcja i Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie Sponsorom, którzy zechcieli wesprzeć szczytną sportową ideę. Ich postawa, zaangażowanie i pomoc wskazują, że pozostali jeszcze ludzie dla których pieniądz to nie tylko środek obrotu ale i narzędzie czynienia Dobra. Dziękujemy