"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg

Wybitni absolwenci

Spotkanie z Doktorem Tomaszem Witesem
 

Dnia 1 marca 2013 r. pińczowskie liceum odwiedził pan Doktor Tomasz Wites pracownik naukowo – dydaktyczny wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Tematem wykładu, który zaprezentował dla naszych uczniów było środowisko geograficzne Brazylii. Prowadzący demonstrował slajdy wykonane podczas wyprawy naukowej w 2009 roku. Uczniowie odbyli z gościem bardzo ciekawą wirtualną wycieczkę do kilku miast brazylijskich zwiedzając min. Salvador i Rio de Janeiro. Podziwiali cuda architektury
i przyrody tego południowoamerykańskiego kraju – pomnik Chrystusa Zbawiciela, wodospady rzeki Iquacu, florę i faunę Amazonii. Doktor Tomasz Wites zainteresował młodzież przyrodą i kulturą Brazylii. 

w1

w2

w3Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali wykładu. Potem były pytania do gościa dotyczące nie tylko tematu spotkania, ale także okresu jego nauki w naszej szkole. Wspominał on bardzo mile lata spędzone w Liceum Ogólnokształcącym w Pińczowie, podziękował nauczycielom za ich trud oraz przekazaną mu kilkanaście lat temu wiedzę. Młodzieży uświadomił, iż pochodzenie z małej miejscowości nie jest przeszkodą do realizacji swoich marzeń i pragnień. Zachęcił uczniów do systematycznej pracy i zaprosił do odwiedzenia Uniwersytetu Warszawskiego i dalszej współpracy z tą szacowną uczelnią. 

w4

w5

w6

Pani Dyrektor Anna Golik w imieniu Grona Pedagogicznego oraz Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie złożyli  serdeczne podziękowania Panu Doktorowi  Tomaszowi Witesowi za poświęcenie czasu i podzielenie się wiedzą oraz osiągnięciami. Pragniemy wyrazić naszą ogromną wdzięczność, iż nie zapomina Pan o swej ,,małej Ojczyźnie’’ zostając jej intelektualnym i moralnym skarbem, z którego mądrości i doświadczenia mogą korzystać nasi Uczniowie.