"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
Klub Olimpijczyka OLIMPIONIK
sobota, 17 sierpnia 2013 12:25

Klub Olimpijczyka OLIMPIONIK

         Klub działa przy Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie. Założony został w marcu 1994 roku. Reprezentuje Polski Komitet Olimpijski. Zalicza się do pięciu najaktywniejszych klubów działających w Polsce. Współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim, Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, Muzeum Olimpijskim w Lozannie, Federation Internationale Cinema Television Sportifs w Mediolanie, Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Utrzymuje stałe kontakty z międzynarodowymi i krajowymi federacjami sportowymi. Były uczeń szkoły Lech Nikodem wygrała konkurs na nazwę Klubu. Olimpionik w starożytnej Grecji to po prostu zwycięzca.

 z1

 

        Klub Olimpijczyka „Olimpionik” jest organizatorem Międzynarodowego Turnieju im. Złotej Drużyny Huberta Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół średnich, który co roku odbywa się w naszej szkole w drugą sobotę i niedzielę marca. Turniej upamiętnia największe sukcesy jakie osiągnęła męska reprezentacja Polski w piłce siatkowej zdobywając Mistrzostwo Świat w Meksyku 1974 oraz złoty medal olimpijski na Letnich Igrzyskach olimpijskich w Montrealu 1976 roku. Turniejowi Patronuje Polski Komitet Olimpijski i Federation Internationale Cinema Television Sportifs oraz Gazeta Wyborcza.  Olimpionik organizuje wyjazdy na wiele imprez sportowych do których zalicza się ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje piłki siatkowej.

z2

         Uczniowie zawodniczki i zawodnicy Olimpionika biorą udział w lidze siatkówki dla dziewcząt i chłopców, w  konkursach literackich i sztuki. Reprezentacja dziewcząt wzięła udział w 23 International Spring Tournament 2008 i 24 International Spring Tournament 2009 w Mediolanie oraz chłopców w International School Tournament Volleyball, w turnieju, który otwierał XVII Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Włochy 2010. Każdego roku Klub organizuje wyjazdy ma Ligę Światową w piłce siatkowej, w 2009 na zorganizował wyjazd na Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2009.

z3

        Co roku Klub organizuje wyjazdy na Bieg Olimpijski w Racocie woj. Wielkopolska oraz na spotkania z olimpijczykami w Warszawie w ramach Pikniku Olimpijskiego, który odbywa się w czerwcu każdego roku. Olimpionik aktywnie współpracuje z innymi klubami olimpijczyka w Polsce. Klub Olimpiojczyka „Olimpionik” współpracuje z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, Fedration Internationale Cinema Televison Sportifs w Mediolanie.