"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo!

Jako nowy dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja, pragnę skierować do Was kilka słów powitania oraz nakreślić moją wizję rozwoju tej, jakże ważnej dla naszego regionu i środowiska, placówki.

Szkoła nasza ma bogatą i piękną tradycję, którą szczycą się jej wychowankowie, pracownicy, władze i obywatele Ponidzia. Śmiało mogę powiedzieć, że historia i tradycja uprawniają nas do poczucia dumy nawet wobec całego Kraju. Nie chcemy jednak żyć jedynie pamięcią dawnej świetności. Chcemy, aby ta przeszłość zobowiązywała nas do rzetelnej i owocnej pracy dzisiaj. Chcemy wskrzesić chwalebną opinię „szkoły światłych umysłów”. To właśnie do nas powinni trafiać uczniowie, którzy nie tylko będą w przyszłości osiągać wspaniałe wyniki w pracy naukowej, ale również będą forpocztą nowych czasów - będą wspaniałymi obywatelami Polski i świata. 

Jako nowy dyrektor zobowiązuję się do umożliwienia naszej młodzieży dostępu do najnowszych i najbardziej skutecznych, owocnych metod kształcenia. Będę dbać, aby uczniowie otrzymywali usługę edukacyjną na najwyższym poziomie. Moją troską i ambicją jest, aby Nasza Szkoła znalazła się czołówce szkół naszego regionu, dzięki jak najlepszym wynikom maturalnym. Wasze dzieci – nasi Uczniowie zasługują na wymarzone studia i wierzę, że żaden kierunek ani żaden uniwersytet nie są poza ich zasięgiem.

Szczególną troską pragnę otoczyć uczniów uzdolnionych, posiadających różnorodne zainteresowania. Nie chcę, aby w systemie oświaty przepadały niezauważone „perełki” talentów. To nasze szczególne zadanie. Będę uczulać i wymagać, aby nauczyciele odpowiednio wcześnie dostrzegali i rozwijali potencjał, który może tkwić w każdym z naszych Uczniów.

Anna Golik
dyrektor Liceum Ogólnokształcącego
im. H. Kołłątaja
w Pińczowie