"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo!

Szkoła nasza ma bogatą i piękną tradycję, którą szczycą się jej wychowankowie, pracownicy, władze i obywatele Ponidzia. Śmiało mogę powiedzieć, że historia i tradycja uprawniają nas do poczucia dumy nawet wobec całego Kraju. Nie chcemy jednak żyć jedynie pamięcią dawnej świetności. Chcemy, aby ta przeszłość zobowiązywała nas do rzetelnej i owocnej pracy dzisiaj. Chcemy wskrzesić chwalebną opinię „szkoły światłych umysłów”. To właśnie do nas powinni trafiać uczniowie, którzy nie tylko będą w przyszłości osiągać wspaniałe wyniki w pracy naukowej, ale również będą forpocztą nowych czasów - będą wspaniałymi obywatelami Polski i świata.

Rada Pedagogiczna zobowiązuje się do umożliwienia naszej młodzieży dostępu do najnowszych i najbardziej skutecznych, owocnych metod kształcenia. Będziemy dbać, aby uczniowie otrzymywali usługę edukacyjną na najwyższym poziomie. Naszą troską i ambicją jest, aby Nasza Szkoła znalazła się czołówce szkół naszego regionu, dzięki jak najlepszym wynikom maturalnym. Wasze dzieci – nasi Uczniowie zasługują na wymarzone studia i wierzymy, że żaden kierunek ani żaden uniwersytet nie są poza ich zasięgiem.

Szczególną troską pragniemy otoczyć uczniów uzdolnionych, posiadających różnorodne zainteresowania. Nie chcemy, aby w systemie oświaty przepadały niezauważone „perełki” talentów. To nasze szczególne zadanie. Będziemy uczulać i wymagać, aby uczeń w naszej szkole był  odpowiednio wcześnie dostrzeżony i miał możliwość rozwijania potencjału, który może tkwić w każdym z Nich.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Pińczowie