"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
Kolejny sukces naszych uczniów
wtorek, 25 lutego 2020 00:00

10 lutego dwoje naszych uczniów wzięło udział w zawodach okręgowych olimpiad przedmiotowych. Alicja Goły z klasy IIIC była uczestniczką zawodów okręgowych L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, które odbyły się w budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Kochanowskiego w Kielcach. Pierwsza część, trwająca 4 godziny, polegała na napisaniu pracy pisemnej (wypracowania lub interpretacji). Drugą częścią był test językowy, który trwał 90 minut. Wyniki zawodów okręgowych zostaną wkrótce ogłoszone.

Szymon Pasternak, uczeń klasy III A, wziął udział w zawodach okręgowych XLVI Olimpiady Geograficznej, odbywających się w Wydziale Matematyczno – Przyrodniczym Uniwersytetu w Kielcach. Olimpiada Geograficzna również składała się z dwóch etapów, części pisemnej i ustnej. Szymon już w poprzednim roku otrzymał tytuł finalisty XLV Olimpiady Geograficznej, gwarantując sobie najwyższy wynik z matury z geografii na poziomie rozszerzonym. W tym roku chciał poprawić swój wynik i zajął 4 miejsce w okręgu. Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

85132471

85180793

 

86332296

 

Informacja z ostatniej chwili

Alicja Goły, uczennica klasy III C, przygotowywana przez panią Ilonę Wilk, znalazła się w wąskim gronie 11 osób zakwalifikowanych do udziału w części ustnej etapu okręgowego L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, który odbędzie się 29 lutego w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli koło Radomia. Na tym etapie członkowie jury przeprowadzają z uczestnikiem rozmowę, która jest rodzajem obrony pracy z etapu szkolnego. Uczniowie odpowiadają na stawiane przez członków komisji pytania związane z tematem i zawartością pracy, jej kontekstem oraz z historycznoliterackimi i językowymi zagadnieniami, pozwalającymi sprawdzić wiedzę w tych zakresach. Dobra prezentacja daje szansę na udział w etapie ogólnopolskim olimpiady.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!