"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
Skrzynka zaufania
czwartek, 09 maja 2019 00:00

Drogi Uczniu, Drogi Rodzicu

Jeśli coś Cię martwi, niepokoi,
Tobie lub komuś dzieje się krzywda,
Byłeś świadkiem agresji lub przemocy


możesz to opisać i wrzucić do "SKRZYNKI ZAUFANIA"

lub

napisać do nas na podany adres e-mail:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
 ZASADY KORZYSTANIA ZE SKRZYNKI ZAUFANIA:

Pamiętaj, że:

1. Możesz pisać w każdej sprawie - jesteś dla nas Ważny!

2. Dzięki sygnałom, jakie od Ciebie dostaniemy jesteśmy w stanie zareagować, liczy się dla nas   przede wszystkim Twoje bezpieczeństwo.

3. Każde zgłoszenie jest objęte dyskrecją.

4. Twój list może być anonimowy, ale aby ułatwić nam udzielenie należytej pomocy, podaj tyle danych , ile możesz, takich jak: imię, klasę i dane osób, których list dotyczy.

5. Listy dotyczące wszystkiego, czego nie lubią, czego się obawiają, co ich niepokoi, co chcieliby zmienić, co ich denerwuje, o czym boją się powiedzieć wprost: o kolegach, nauczycielach, o sobie. 

6. Swoje pomysły, propozycje i sugestie dotyczące życia szkoły i działalności szkolnych organizacji. 

7. Swoje podziękowania i inne ciepłe słowa dla członków społeczności szkolnej.

 

Dzięki tej skrzynce uczniowie/rodzice/opiekunowie mają możliwość podzielić się informacjami o problemach naszej szkoły, swojej klasy czy też swoich  rówieśników, o których dorośli często nie mają pojęcia. W ten sposób dajemy szansę udzielenia pomocy wielu osobom, które doznają krzywdy, a które nie potrafią lub nie wiedzą, do kogo zwrócić się po pomoc. Dzięki listom i sygnałom wrzucanym do skrzynki możliwe jest reagowanie przez  „dorosłych” w sytuacjach kryzysowych, w celu zapewnienia uczniom niezbędnej pomocy i wsparcia. Funkcjonowanie skrzynki zakłada współpracę specjalistów i nauczycieli zatrudnionych w szkole oraz współpracę nauczycieli z uczniami i rodzicami.

Skrzynka stwarza nam wszystkim perspektywę na to, by w naszej szkole wszyscy czuli się bezpiecznie, by atmosfera w niej panująca służyła  nauce i prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży. Ponadto inicjatywność uczniów można wykorzystać w sposób korzystny dla rozwoju każdego ucznia i szkoły. Dzięki skrzynce zaufania uczniowie mogą otrzymać pomoc ze strony dyrekcji szkoły, pedagoga, nauczycieli, wychowawców  w zależności od rodzaju zgłoszonej sprawy.

 Osobą odpowiedzialną za funkcjonowanie „skrzynki zaufania” jest pedagog szkolny, który ocenia wagę i rodzaj informacji, a następnie zdaje relacje dyrekcji szkoły i w porozumieniu z nią planuje dalsze działania.