"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym Tropem”
środa, 06 marca 2019 00:00

W niedzielę 03.03.2019 r. w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym Tropem” pięcioro uczniów: Natalia Sowa kl. III C, Natalia Pruciak kl. I A, Weronika Czekalska kl. I A, Jakub Kalita kl. II A, Mateusz Piątek kl. II A, reprezentowało nasze liceum. Uczestnicy w koszulkach z wizerunkami bohaterów VII edycji „Wilczym Tropem” tradycyjnie równo o godzinie 12.00 wystartowali sprzed Pałacu Wielopolskich. Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg na dystansie 1963 m i otrzymali pamiątkowe medale, które wręczał m.in. starosta powiatu pińczowskiego Zbigniew Kierkowski.

DSCN1210

DSCN1218

DSCN1219

DSCN1224

 

 

Na ręce opiekuna grupy pani Doroty Wites organizatorzy przekazali także dyplom z podziękowaniami dla LO im. H. Kołłątaja za udział uczniów, kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży i propagowanie aktywności fizycznej. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest imprezą masową i w obecnym roku odbywał się w 360 miejscowościach, a jeden z naszych uczniów Łukasz Purat z kl. I A był uczestnikiem biegu w Kielcach. Uczniom gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w następnej VIII edycji.