"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
Konkurs Pięknego Czytania 2019
niedziela, 10 marca 2019 00:00

W dniu 06. 03. 2019 roku odbył się IV Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie. Wzięło w nim udział 24 uczestników. Konkurs przeprowadzany był w dwóch kategoriach : dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych. Wśród szkół, które zgłosiły swój udział znalazły się : Samorządowa Szkoła Podstawowa w Michałowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Pińczowie, Zespół Placówek Oświatowych w Gackach, Szkoła Podstawowa w Młodzawach Dużych, Zespół Szkół nr 1 w Pińczowie, Szkoła Podstawowa w Brześciu, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego oraz Szkoła Podstawowa w Działoszycach. Wszystkich przybyłych gorąco i serdecznie powitała Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie – pani Anna Golik, która wyraziła podziw i uznanie dla młodych ludzi, którzy w XXI wieku wciąż wyżej cenią książki niż smart fony. W tym roku najpopularniejszymi tekstami, wybieranymi przez uczniów były utwory A. Exuperego oraz S. Erica – Emmanuela. 

IMG 2331

IMG 2326

IMG 2336

IMG 2366

IMG 2414

Zwycięzcami konkursu w kategorii szkół gimnazjalnych i podstawowych zostali: Natalia Warda, która otrzymała tytuł Mistrza Pięknego Czytania z Zespół Szkół nr 1   w Pińczowie, drugie miejsce zajęła Amelia Miśtal z tej samej szkoły, trzecie miejsce wywalczyła Maja Sęk ze Szkoły Podstawowej z Działoszyc. W kategorii szkół ponadgimnalzjalnych pierwsze miejsce przypadło reprezentantowi Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie – Bartoszowi Pyrzowi, Krzysztof Pieczyrak z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego uplasował się na miejscu drugim, trzecie miejsce przypadło Annie Leszczyńskiej z Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie.

IMG 2425

IMG 2441

IMG 2445

IMG 2508

IMG 2520

 

Laureaci pierwszych miejsc otrzymali, prócz cennych nagród rzeczowych zaproszenie do wzięcia udziału do ogólnopolskiej akcji ,, Narodowego Czytania”, które wręczyła Dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki - Jolanta Opoka, która już zgodnie z tradycją pełniła funkcję przewodniczącej jury konkursu. Poziom konkursu był niezwykle wysoki i wyrównany, o kolejności miejsc decydowały dosłownie pojedyncze punkty, o III miejsce w kategorii szkół panadgimnazjalnych zadecydowała przepisowa dogrywka, gdyż reprezentantka liceum zdobyła taką samą liczbę punktów, jak przedstawiciel ZSCDR w Chrobrzu.

 

IMG 2536

IMG 2645

IMG 2651

IMG 2739

IMG 2746

IMG 2750

 

W skład jury weszli wszyscy opiekunowie uczniów, którzy przyjechali na konkurs.   W związku z tym ocena poszczególnych prezentacji była obiektywna , bowiem każdy z nauczycieli zachowywał prawo głosu dla wszystkich występujących poza oceną swojego podopiecznego. Konkurs odbywał się w kawiarnianej scenerii, wśród świec, kandelabrów, zapachu kawy i smaku domowych ciast, które przygotowali uczniowie klasy 1C i 1 D miejscowego liceum.

IMG 2753

 

IMG 2762

IMG 2753

IMG 2832

IMG 2860

Na prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały organizatorki – Wiesława Michalska oraz Urszula Pietrzykowska. Każdy z uczestników konkursu otrzymał nie tylko dyplom, ale tez wartościowe nagrody, za które należy gorąco podziękować lokalnym sponsorom. Wśród nich należy wymienić : Alior Bank, Restauracja Tawerna, Pizzeria Piwniczka oraz Przedsiębiorstwu Gomar.