"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
niedziela, 10 czerwca 2018 00:00

Uczniowie klasy 1A i 1B naszego liceum 5 czerwca wzięli udział w debacie pt. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ, zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Pińczowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie. Podczas spotkania rozpoczętego przez wicedyrektora LO p. Tomasza Pietrzykowskiego Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pińczowie przedstawił działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzia komunikowania się między policją a społeczeństwem i na przykładzie Pińczowa pokazał, że idea utworzenia takiego kanału komunikacyjnego sprawdza się w praktyce.

34962825

35026785

35051077

35062726

35102405

 Spotkanie było też okazją do zaprezentowania programu Dzielnicowy Bliżej Nas i aplikacji Moja Komenda oraz sposobu ich wykorzystania w codziennym życiu. Kolejny punkt debaty dotyczył zagadnień profilaktyki społecznej, a w trakcie konsultacji okazało się, że nasza szkoła w znacznym stopniu korzysta z propozycji policji w tym zakresie. Współpraca zapewne zaowocuje jeszcze lepszym funkcjonowaniem omawianych programów, ponieważ młodzież uświadomiła sobie, że ma wpływ na bezpieczeństwo swoje i innych.