"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
OLIMPIADA „O DIAMENTOWY INDEKS AGH”
środa, 07 lutego 2018 10:44

 Już po raz jedenasty w Liceum Ogólnokształcącym w Pińczowie odbywał się drugi etap Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. W dniach 27-28 stycznia 2018 r. nasza szkoła gościła 86 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa świętokrzyskiego, którzy zakwalifikowali się do II etapu, w tym 13 osób z naszego liceum. 

 

20180127 100537

Trzystopniowa Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH realizowana jest w zakresie pięciu przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii, informatyki i geografii z elementami geologii. Laureaci tej Olimpiady są przyjmowani na studia w AGH w Krakowie z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH jest odmianą olimpiad tradycyjnych, mającą na celu pogłębienie wiedzy z przedmiotów uwzględnianych przy rekrutacji na wyższe  uczelnie. Aby awansować do kolejnych etapów Olimpiady, trzeba uzyskać co najmniej  70% punktów spośród możliwych do zdobycia na danym etapie. Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH w roku akademickim 2017/2018 została objęta honorowym patronatem przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Edukacji Narodowej oraz Europejską Organizację Badań Jądrowych CERN w Szwajcarii.

IMG 20180128 130917

 

IMG 20180128 131014

AGH stała się bardzo ważnym partnerem dla Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Pińczowie. Nasza szkoła wspólnie z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie promuje wśród młodzieży przedmioty matematyczno-przyrodnicze. Uczniowie liceum uczestniczą także w Dniach Otwartych AGH, podczas których zapoznają się z bazą dydaktyczno-naukową uczelni, słuchają wykładów, uczestniczą w ćwiczeniach i warsztatach. Wielu absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie studiowało lub studiuje na tej znamienitej uczelni.