"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
sobota, 20 stycznia 2018 00:00

19 stycznia w naszym Liceum organizowany był turniej piłki nożnej, w którym udział wzięło 8 drużyn: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu, Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku Zdroju, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach, IV Liceum Ogólnokształcące w Kielcach, Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie – Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej oraz 2 drużyny z naszej szkoły. Drużyny zostały rozlosowane do 2 grup i w każdej z nich odbył się dziesięciominutowy mecz rozgrywany według zasady ,,każdy z każdym”. Z grupy mogły awansować do półfinału tylko 2 dwa zespoły, co zapowiadało ogromne emocje i zacięte pojedynki.

DSC 0031

DSC 0097

 

DSC 0152

DSC 0167

DSC 0209

Mecz otwarcia rozegrały LO Pińczów 2 drużyna (złożona z uczniów 2 klasy) i LO Kazimierza Wielka. Był to zacięty pojedynek, gdyż nasi zawodnicy technicznie byli o wiele lepsi od przeciwników, niestety nieustannie pojawiały się trudności z umieszczeniem piłki w bramce. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 0-0. Kolejne mecze w tej grupie były bardzo wyrównane, gdyż po 2 kolejkach nikt nie był pewny awansu i wszyscy musieli czekać do końca na rozstrzygnięcie. W gorszej sytuacji była drużyna z LO Pińczów, gdyż musiała wygrać wysoko z IV LO Kielce i czekać na wynik pojedynku ZSZ Staszic vs Kazimierza Wielka. Nasi chłopcy pokonali IV LO w Kielcach aż 4-0, a w drugim meczu Kazimierza Wielka pokonała ZSZ Staszic 2-0 i to dawało awans naszemu liceum. W grupie drugiej 1 drużyna, składająca się z chłopaków z 1 klasy, miała mniej szczęścia, gdyż w 1 meczu przegrali 2-0 z LE Kielce, a w kolejnym również ulegli 2-0 drużynie z Buska, tym samym stracili jakiekolwiek szanse na awans do półfinału. W ostatnim meczu swojej grupy przełamali złą passę i pokonali Chroberz 2-0, tym samym zakończyli rywalizację na 3 miejscu w grupie. Musieli jednak zacięcie walczyć o 5 miejsce w turnieju.

DSC 0231

DSC 0290

DSC 0320

DSC 0331

DSC 0332

W pierwszym półfinale Busko Zdrój wygrało 1-0 z Kazimierzą Wielką i zapewniło sobie grę w finale, w drugim meczu półfinału zagrało LO Pińczów z 2 drużyną z LE Kielce. Pojedynek był bardzo zacięty i wyrównany - lecz po ostatnim gwizdku sędziego to właśnie ,,Ekonomik”cieszył się ze zwycięstwa, gdyż pokonali 3-2 Pińczów. Naszym chłopcom został mecz o 3 miejsce. Rozegrany został także mecz o miejsce 7 i w tym starciu ZSZ Staszic pokonał aż 9-0 Chroberz. Mecz o miejsce 5 był bardzo zacięty, gdyż LO Pińczów 1 drużyna na początku prowadziła z IV LO Kielce 1-0, jednak Kielce strzeliły 2 bramki i pokonały naszą drużynę, która zajęła tym samym 6 miejsce w turnieju.

DSC 0371

DSC 0374

DSC 0382

DSC 0388

DSC 0400

DSC 0409

DSC 0454

W meczu o 3 miejsce LO Pińczów prowadziło z Kazimierzą Wielką, jednak Kazimierza okazała się bardziej skuteczna i to ona strzeliła 2 bramki w końcówce i pokonała LO Pińczów 2-1. W wielkim finale turnieju pomiędzy zawodnikami z Buska Zdróju i LE Kielce , triumfowali kielczanie, pokonując Busko Zdrój 3-1 i LE Kielce został zwycięzcą 2 edycji turnieju organizowanego przez LO Pińczów. Najlepszym Strzelcem turnieju został Darek Gałęziowski z ZSZ w Pińczowie, który brawurowo strzelił 7 bramek na 9 w meczu z Chrobrzem.