"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
Finał konkursu Young People In European Forests
wtorek, 30 maja 2017 00:00

24 maja 2017 w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się finał konkursu Young People In European Forests, w którym wzięły udział uczennice reprezentujące nasze liceum: Aleksandra Miśkiewicz, Aleksandra Sadura oraz Magda Wykurz z klasy II a. Nasza drużyna w finale krajowym zajęła wysokie piąte miejsce, uzyskując lepszy wynik niż m.in. technika leśne.

18718510

18762620

 

18763003

 

W zmaganiach uczestniczyło 21 zespołów ze szkół z całego kraju, a nasze liceum było jedyną szkołą z województwa świętokrzyskiego, która zakwalifikowała się do finału konkursu. Ostatni etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu w języku angielskim, pytania dotyczyły m.in. lasów Europy, ochrony przyrody i zasobów leśnych. Test sprawdzał przede wszystkim wiedzę, ale też umiejętność analizowania i logicznego myślenia. Gratulujemy!