"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej
piątek, 16 czerwca 2017 00:00

Dnia 14 czerwca w naszym liceum odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej, poświęconej uczniom Państwowego Gimnazjum im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie, którzy byli uczestnikami wojny polsko-bolszewickiej. W 1920 r. poległ również uczeń naszej szkoły - Gustaw Sznajderski – który uczęszczał do klasy V. Do pińczowskiego liceum przybyli liczni goście m.in. rodzina Gustawa Sznajderskiego, przedstawiciele związków kombatanckich, a także przedstawiciele władz samorządowych. Po krótkim apelu, poświęconym wojnie z 1920r., zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele przeszli na korytarz szkolny, gdzie odsłonięto tablicę pamiątkową. To już kolejna uroczystość, poświęcona pamięci absolwentów naszej szkoły, którzy oddali swoje życie za ojczyznę.

TP8

TP3

TP12

TP18

TP16

TP13

TP6

TP5

TP10

TP2

TP15

TP7

TP1

TP4

TP17