"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
Wędrujący Filmoznawcy Filmoteki Szkolnej
niedziela, 11 czerwca 2017 00:00

Wędrujący Filmoznawcy Filmoteki Szkolnej to projekt skierowany do szkół ponadpodstawowych zainteresowanych długofalową działalnością na polu edukacji filmowej. Do takiego projektu zakwalifikowało się i nasze liceum, zostało wybrane spośród 140 szkół, jako jedna z 33 placówek, w których oddelegowany filmoznawca przeprowadził warsztaty na temat sztuki filmowej. 8 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Konradem Pronobisem ,, wędrującym filmoznawcą'' poświęconemu kinematografii. Uczniowie zapoznali się z podstawami filmu m.in. sceną filmową, sekwencją i planem filmowym. Zajęcia uczyły kreatywności, podczas tworzenia w grupach własnej sekwencji filmowej oraz rozpoznawania tytułu kadru z filmu i rodzaju przedstawionego na nim planu. Spotkanie zapoznało wszystkich z klasyką filmową, którą można wykorzystać podczas egzaminu maturalnego z języka polskiego, oraz w codziennym życiu. Szkolenie zakończyła dyskusja na temat kondycji współczesnego kina oraz trendów w nim panujących. W godzinach popołudniowych odbyło się szkolenie dla nauczycieli, podczas którego filmoznawca wskazał różnorodne możliwości interpretacyjne tekstów kultury.

IMG 8539

IMG 8546

IMG 8548

IMG 8563

IMG 8567

IMG 8572