"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
V edycja Ogólnopolskiej Akcji Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym
czwartek, 02 marca 2017 21:09

26 lutego 2017 w Chrobrzu odbyła się V edycja Ogólnopolskiej Akcji "Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym". Tego roku naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów:

1) Marta Kowalczyk - kl. 3B

2) Paulina Molenda - kl. 3A

3) Agnieszka Pasek - kl. 2A

4) Szymon Oleksy - kl. 3A

5) Dominik Szostak - kl. 2C

6) Kamil Podgórski - kl. 2A

Uczestnicy biegu wystartowali o godzinie 12 sprzed Pałacu Wielopolskich i mieli do pokonania trasę o symbolicznym dystansie 1963 m. Pierwszy bieg ukończył uczeń LO Pińczów Dominik Szostak, tym samym zajmując I miejsce w kategorii otwartej (open). Na III miejscu w tej samej kategorii uplasował się Szymon Oleksy. W kategorii open kobiet Marta Kowalczyk zajęła I miejsce, Paulina Molenda III miejsce. W kategorii mundurowej mężczyzn Kamil Podgórski zdobył I miejsce, a mundurowej kobiet Agnieszka Pasek III miejsce.

DSCN0572

DSCN0576

DSCN0580

DSCN0581

Celem biegu oprócz krzewienia sportu, propagowania aktywności fizycznej, czy promowania zdrowego stylu życia było m.in: oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-63, kształtowanie postaw patriotycznych oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Przed wręczeniem nagród odbył się w bibliotece Pałacu Wielopolskich wykład Marka Jończyka z Biura Edukacji Narodowej Delegatury IPN w Kielcach. Uczniom gratulujemy wysokich lokat i życzymy dalszych sukcesów.