"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
FINAŁ PROJEKTU CZYTELNICZEGO
poniedziałek, 09 stycznia 2017 00:00

22 grudnia 2016 roku w liceum był dniem niezwykłym, niezwykle pracowitym, bogatym w emocje i wydarzenia. W tym dniu miał miejsce FINAŁ PROJEKTU CZYTELNICZEGO realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Każda z klas przygotowała prezentacje, aranżacje , stylizacje wybranych dzieł literackich lub postaci, bądź też wydarzeń. Poziom trudności był zróżnicowany, podobnie jak i forma zadań. Uczniowie już na początku listopada wylosowani zadania, które kryły się pod hasłem PRZESZŁOŚC I PRZYSZŁOŚC NA KARTACH LITERATURY. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością , kreatywnością, zmysłem artystycznym oraz humorem. Każda z prezentacji zaskakiwała, wprawiając publiczność w zachwyt i euforię. Jury miało trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców. Ostatecznie pierwsze miejsce ex aequo przypadło klasie III A i I B. Zwycięska drużyna, losy antycznego Edypa - osadziła w konwencji programu TRUDNE SPRAWY. Słowa Jokasty, które padły z ekranu telewizora : ,, Ja nie wiedziałam , że to mój syn'' - wywołały prawdziwe szaleństwo na widowni, brawom nie było końca. Podkreślić należy, że uczniowie włożyli tytaniczny wysiłek w przygotowanie aranżacji, z prawdziwą swadą recytowali ogromne ilości tekstu antycznego dramatu, zadbali o stroje z epoki, choreografię oraz dekorację.

IMG 6563

IMG 6589

IMG 6602

IMG 6644

IMG 6700

IMG 6720

Klasa I B zaprezentowała krótki film na podstawie popularnej książki pt. „Igrzyska Śmierci”. Jakiekolwiek braki związane z małą ilością aktorów i brakiem profesjonalnego kamerzysty, uczniowie nadrobili ogromną pomysłowością i kreatywnością. W związku z wesołą atmosferą na planie filmowym zachowanie powagi graniczyło z cudem. Zdjęcia były kręcone nie tylko w budynku LO, ale również w udostępnionej sali PSCK oraz na Górze Św. Anny. Na uwagę zasługuje też projekt klasy I C, która przygotowała inscenizację śniadania w Nawłoci. Młodym aktorom udało się oddać klimat epoki poprzez adekwatne stroje, stylowe i klimatyczne nakrycia, jak też aromatyczne i smakowite potrawy, które zostały przygotowane zgodnie z opisem artysty.

IMG 6787

IMG 6823

IMG 6830

IMG 6844

IMG 6853

Wiele radości dostarczył też występ klasy, która swobodnie i awangardowo wykorzystała opowieść o Czerwonym Kapturku. Uczniowie klasy oczarowali publiczność pięknie odtańczonym polonezem. Były tez projekty zakładek, stron internetowych, prelekcji o romantycznych bohaterach-a nawet czytanie fragmentów ,,Quo vadis" w pięciu językach. Pod koniec imprezy wszyscy utwierdzili się w głębokim przekonaniu, ŻE JEST POTENCJAŁ W NARODZIE. Uczniowie naszej szkoły są w stanie sprostać różnorodnym zadaniom i potrafią poradzić sobie z każdym przedsięwzięciem perfekcyjnie. Podczas przedstawienia rozstrzygnięty został konkurs literacki o tematyce bożonarodzeniowej I miejsce zajęła Julia Ochwanowska, II Szymańska Kamila i miejsce III Eliza Bartela.

Po krótkiej przerwie uczniowie zaprezentowali przepiękne Jasełka, bo przecież świąteczny czas nadciągał nieubłaganie i każdy cieszył się, że i kolędę mógł razem zaśpiewać...

IMG 6872

IMG 6871

IMG 6891

IMG 6899

IMG 6911

IMG 6912

IMG 6934

IMG 6923

Ogólnie rzecz biorąc przedstawienie zostało przez widzów odebrane bardzo pozytywnie. Wszyscy w świetnych nastrojach udali się na wigilie klasowe, które odbyły się zaraz po jasełkach. Mamy nadzieję, że nasze szkolne talenty jeszcze niejednokrotnie się nam zaprezentują.

Życzymy wszystkim Wesołych i Spokojnych Świąt,
udanego Sylwestra i dużo energii
w nadchodzącym 2017 ROKU