"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
XXXII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
środa, 18 stycznia 2017 14:35

W dniu 11 stycznia 2017r. w Liceum Ogólnokształcącym w Pińczowie został przeprowadzony etap szkolny XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, którego organizatorem jest SGGW w Warszawie przy współpracy Ministra Środowiska oraz jednostek LOP. Celem OWE jest przede wszystkim szerzenie tematyki ekologicznej i przyrodniczej wśród młodzieży. Do uczestnictwa w pierwszym etapie olimpiady przystąpiło czworo uczniów z naszej szkoły o profilu biologiczno – chemicznym. Uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 50 pytań opracowanych przez Główny Komitet Ekologiczny. Niezbędnym warunkiem przejścia z etapu szkolnego do etapu  wojewódzkiego było uzyskanie minimum 80% poprawnych odpowiedzi w teście pisemnym (40pkt).

olip-eko1

Punkty zdobyte przez uczniów:

Paweł Gorczyca (IIIb) – 41pkt
Sara Stępień (IIa) – 40pkt
Aleksandra Sędek (IIIb)- 28pkt
Michał Aleksandrowicz (Ib) – 29pkt

Do zawodów wojewódzkich , które odbędą się 22 kwietnia br. zakwalifikował się Paweł Gorczyca, Stępień Sarai to oni będą reprezentować naszą szkołę na etapie wojewódzkim. Pierwszy etap konkursu przeprowadziła pani Katarzyna Opis. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie olimpiady.