"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
Warsztaty dotyczące przedsiębiorczości w WSEPiNM
poniedziałek, 28 listopada 2016 00:00

23 listopada uczniowie pińczowskiego liceum z klas I d i I a wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. Prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Wydarzenie rozpoczęło spotkanie z przedsiębiorcą dr. Zdzisławem Kobierskim, który opowiadał o oczekiwaniach pracodawców i kandydatów do pracy, błędach popełnianych najczęściej przez absolwentów szukających zatrudnienia oraz o czynnikach wpływających na wysokość wynagrodzenia.

wspe4

wspe3

wspe1

wspe2

Następnie dr Magdalena Rycerz-Fiuk wygłosiła wykład pt. „Bogaty ojciec, biedny ojciec. ABC inteligencji finansowej”. Dodatkowo sześcioro naszych uczniów uczestniczyło w grze symulacyjnej „Sprawdź się w biznesie”, którą poprowadzili doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu
Pracy w Kielcach. Jeden z zespołów złożony z uczniów naszego liceum zajął 3 miejsce.