"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
Bartek Dąbek w finale centralnym XXXIX Turnieju Wiedzy Pożarniczej - "Młodzież zapobiega pożarom"
czwartek, 28 kwietnia 2016 08:09

27 kwietnia 2016 r. w budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyły się tegoroczne eliminacje wojewódzkie „Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs otworzył Z-ca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Stanisław Woś.
W turnieju udział wzięli zwycięscy swoich grup wiekowych w poszczególnych powiatach naszego województwa.

DSC 0734k

 

Bartłomiej Dąbek reprezentował Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja  w Pińczowie.

 Konkurs jak co roku ÂÂrozpoczął się od części pisemnej, gdzie uczestnicy odpowiadali na 30 pytań z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Kolejnym etapem turnieju są pytania ustne dla 3 najlepszych osób, które z danej kategorii wiekowej wyłonił test pisemny. Finaliści odpowiadali na 5 pytań przed komisją turnieju, w tym przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. 
W wyniku rywalizacji w grupie wiekowej szkół ponadgimnazjalnych Bartłomiej Dąbek zająłÂ II miejsce i zapewnił sobie udział w finałowych rozgrywkach turnieju na szczeblu centralnym, które odbędą się w czerwcu tego roku.


DSC 0738k

dyplpoz

DSC 0740k
    Z ramienia Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie zapewniono transport uczestników oraz opiekę oficera tutejszej komendy kpt. mgr inż. Pawła Obważanka (absolwenta naszego liceum), który również zorganizował we wcześniejszym terminie zajęcia warsztatowe zapoznające uczestników finału ze sprzętem pożarniczym komendy.

DSC 0711k

Zajęcia te prowadził, szczegółowo omawiając tajniki sprzętu ppoż. asp. Paweł Kumor (również absolwent liceum) co zapewne pogłębiło wiedzę uczniów i przyczyniło się do ich sukcesu.

DSC 0720k

 

 

 

DSC 0692k