"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
Powszechny Internetowy Konkurs Matematyczny dla Uczniów Szkół Średnich
poniedziałek, 04 kwietnia 2016 14:41

To szesnasta edycja konkursu przedmiotowego, którego początkowe dwa etapy
będą się całkowicie rozgrywać w Internecie - łącznie pięć tur po dziesięć zadań. Kompletne rozwiązania zadań wylosowanych w trzecim etapie trzeba będzie wysłać pocztą lub w postaci plików w formacie PDF ze strony Konkursu Finał odbędzie się w
Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych.

Organizatorem Konkursu jest
Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

A oto skład Komitetu Głównego Konkursu:

Prof. dr hab. Tadeusz Rzeżuchowski (przewodniczący Komitetu)

Dr inż. Krzysztof Bryś (zastępca przewodniczącego Komitetu)

Prof. dr hab. Irmina Herburt – Dziekan Wydziału MiNI

Doc. dr Wacław Leksiński

Prof. dr hab. Zbigniew Lonc

Prof. dr hab. Bohdan Macukow

Doc. Marian Majchrowski

Prof. dr hab. Edmund Pluciński

Konkurs uzyskał poparcie Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz został objęty patronatem Programu Interkl@sa oraz patronatem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

Wybitni matematycy Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie Aneta Zachariasz i Andrzej Głuszak przygotowani przez panią Mirosławę Tutaj, wzięli udział w kolejnych konkursie przedmiotowym, składającym się z trzech etapów. I i II etap konkursu polegał na rozwiązaniu zadań wielokrotnego wyboru wylosowanych przez system informatyczny. Były to zadania o różnym poziomie trudności. W III etapie uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami otwartymi, które należało wysłać pocztą. Rozwiązanie zadań zostało wysoko ocenione przez specjalistów. Aneta i Andrzej dostali się do półfinału, który odbył się na Politechnice Warszawskiej dnia 2.04.2016 r. Okazało się, ze uczniowie zakwalifikowali się do finału, do którego przygotowują się pod okiem swojej nauczycielki matematyki. Finał będzie miał miejsce 16 kwietnia 2016r. , również na Politechnice Warszawskiej.Trzymamy kciuki!!!