"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
OGÓLNOPOLSKI FINAŁ III ETAP XLVI OLIMPIADY LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO
wtorek, 15 marca 2016 21:11

Aleksandra Kasprzyk, przygotowywana przez panią Ilonę Wilk, może poszczycić się sporym sukcesem, ponieważ awansowała do ostatniego, ogólnopolskiego etapu XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. 05 marca 2016 uczennica naszego LO doskonale zaprezentowała się w części ustnej zawodów okręgowych, które odbyły się na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

olak

Ola znakomicie poradziła sobie podczas rozmowy, która była rodzajem obrony pracy z etapu szkolnego, i odpowiedziała na 3 pytania członków komisji, w skład której weszli: dr hab. prof. UJK Janusz Detka (przewodniczący), dr hab. prof. UJK Beata Utkowska, dr hab. Alicja Gałczyńska, dr Magdalena Płusa, dr Anna Spólna, mgr Beata Klimer, mgr Elżbieta Zawodnik oraz  mgr Małgorzata Miazga (sekretarz). Za pytania związane z tematem i zawartością pracy, jej kontekstem oraz z historycznoliterackimi i językowymi zagadnieniami, Ola uzyskała 30 pkt, co pozwoliło jej znaleźć się na liście uczniów rekomendowanych do finału Olimpiady.

olai ilona

 

Świetne wyniki zarówno z części pisemnej, jak i ustnej sprawiły, że ostatecznie nasza uczennica została zakwalifikowana przez Komitet Główny Olimpiady do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w dniach 7-9 kwietnia w Konstancinie i wraz z innymi 4 osobami, będzie reprezentować region świętokrzyski. III etap ogólnopolski wymaga dużej wiedzy polonistycznej i szerokiej znajomości literatury, jednak pozytywne przejście tego szczebla olimpiady zapewnia uczestnikowi liczne przywileje.

 

Trzymamy kciuki!!!