"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
Dzień Patrona
środa, 10 lutego 2016 20:26

W dniu 9 lutego 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja odbył się Dzień Patrona. Ta szczególna w życiu szkoły uroczystość zgromadziła uczniów, pracowników i szanownych gości: pana Ryszarda Barnę Wicestarostę Powiatu Pińczowskiego, panią Joannę Ciesielską Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pińczowie, pana Tadeusz Niewygodę Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Pińczowie.

Uroczyste obchody rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu zgodnie z ceremoniałem szkolnym. Następnie Pani Dyrektor Anna Golik przywitała zaproszonych Gości i zwróciła uwagę młodzieży na idee promowane przez Patrona.

DSC 0356aaa

W dalszej części uroczystości prowadzący Hubert Liśkiewicz oddał głos uczennicom klasy II D Aleksandrze Lechowskiej, Katarzynie Jurzyńskiej, Oliwii Burek i Klaudii Nogackiej, które przybliżyły zebranym postać naszego patrona Hugona Kołłątaja i jego związki z Ponidziem.

Gwoździem programu uroczystości był wspaniały występ Magdaleny Salus i Pawła Gorczycy, którzy przedstawili inscenizację sielanki Franciszka Karpińskiego pt. „ Laura i Filon”.

DSC 0401aaa

Na szczególną uwagę zasługiwały piękne dekoracje zaprojektowane i wykonane przez Klaudię Nogacką oraz uczniów klasy II D.

 

Obchody Dnia Patrona szkoły przygotowali uczniowie z klasy II D pod opieką p. M. Połetek, p. D. Sochy, p. S.Smaczyńskiej, p. M. Nowak i p. K.Rolińskiego.

Obchodom naszego święta towarzyszyły liczne konkursy. Oto ich zwycięzcy:

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes. Plus Matematyka. Organizatorem konkursu na terenie szkoły była p.Beata Oleksy.

Z 47 uczestników laureatami zostali:
-Damian Grębosz - klasa I b
-Aneta Zachariasz, Bałaga Magdalena, Oleksy Szymon, Pasternak Piotr, Molenda Paulina, Aleksandra Wojciechowska - klasa II a
-Andrzej Głuszak, Lach Dominik- klasa III a

Z okazji Dnia Patrona odbył się konkurs na esejÂ,,Hugo Kołłątaj  człowiek swojej epoki czy nieprzeciętna osobowość nie tylko w oświeceniu”. Wpłynęło kilkanaście prac. Spośród nich najlepszą okazał się esej autorstwa uczennicy klasy I c Aleksandry Krysińskiej. Na wyróżnienie zasługują również prace uczniów Agnieszki Pasek z klasy I c oraz Konrada Makselana z klasy III a.

DSC 0417aaa

Pani Dyrektor Anna Golik w sposób szczególny uhonorowała Katarzynę Wróbel ( opiekun p. Agnieszka Strzelec) z Gimnazjum nr 2 w Pińczowie, która za zdobyte I miejsce w I Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania otrzymała cenne nagrody rzeczowe.

FOTORELACJA