"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
I Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania
wtorek, 09 lutego 2016 12:45
 04.02.2016 roku w LO im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie odbył się I Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania. Inicjatorką i pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była p. Małgorzata Połetek. Udział w konkursie zgłosiły wszystkie gimnazja z powiatu pi tczowskiego: Gimnazjum nr 1 z Pińczowa (opiekunowie: p. Jolanta Kular i p. Wanda Staszowska-Sołtys), Gimnazjum nr 2 z Pińczowa (opiekun: p. Agnieszka Strzelec), Gimnazjum z Działoszyc (opiekun: p. Małgorzata Wierzba), Gimnazjum z Kij (opiekun: Agata Matyjas), Gimnazjum ze Złotej (opiekun: p. Mirosława Nowak-Wawrecka), Gimnazjum z Węchadłowa (opiekun: p. Aldona Sokołowska-Suder), Gimnazjum z Michałowa (opiekun: p. Mirosława Młyńczak). Udział swój zadeklarowali również uczniowie ze szkół średnich- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu (opiekun p. Wanda Osiecka) oraz ze Szkoły Zawodowej w Pińczowie (opiekun: Wojciech Jurewicz). W konkursie wystąpili również uczniowie naszego liceum. Łącznie do konkursu przystąpiły 22 osoby. W skład jury weszli wszyscy nauczyciele, którzy wraz z gimnazjalistami przybyli na spotkanie czytelnicze oraz dyrektor pińczowskiej biblioteki pedagogicznej p. Jolanta Opoka, która ufundowała jedna z nagród.
DSC00501Starostwo Powiatowe w Pińczowie objęło patronatem honorowym to prestiżowe przedsięwzięcie. Zaproszony do udziału w spotkaniu p. Ryszard Barna, z prawdziwą nostalgia wspominał czasy, kiedy książka była produktem deficytowym. Wyraził uznanie i podziękowanie dla dyrekcji liceum oraz nauczycieli, którzy w obecnych czasach potrafią zachęcić do czytania młode pokolenie. W iście kawiarnianej, nastrojowej scenerii odbywały się czytelnicze zmagania. Każdy z uczestników zaprosił słuchaczy do swojego wykreowanego świata, prezentując niebywały kunszt oratorski, niektórzy z uczestników wzbogacili swoje wystąpienia o stosowne i niebanalne rekwizyty, które podkreślały nastrój czytanych fragmentów. DSC00503Pani Anna Golik-Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłataja w Pińczowie uhonorowała każdego uczestnika konkursu dyplomem i zestawem książek, które jak podkreśliła w swoim wystąpieniu, są najbardziej odpowiednią nagrodą dla osób, które lubią czytać. Skierowała również wiele słów uznania dla opiekunów, nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do zmagań konkursowych, wręczając każdemu z przybyłych okolicznościowe dyplomy i podziękowania  dla dyrektorów placówek, którzy umożliwili wzięcie udziału swoim uczniom w konkursie powiatowym. 
 DSC6073 DSC6059 DSC6075 DSC6051

Najwyższe laury uznania otrzymali:

I miejsce

Katarzyna Wróbel Gimnazjum nr 2    w Pińczowie

II miejsce

Mateusz Godzic Gimnazjum
w Złotej

III miejsce

Julia Pasternak Gimnazjum nr 2    w Pińczowie

IV miejsce

Daria Młyńczak Gimnazjum
 w Michałowie

 

Sponsorami konkursu byli:

Studio Kosmetyczne Iwona Wójtowicz, Zakłady ,,Dolina Nidy'' w Leszczach, Firma ,,Matuszczyk'' Pińczów, ,,Regesta'' Pińczów, Miejska Biblioteka Publiczna Pińczów.

 

FOTORELACJA