"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY
wtorek, 15 grudnia 2015 21:07

15 grudnia w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu ,,POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY’’, w którym wzięło udział 14 uczniów. Pytania zostały opracowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach. Konkurs współgra z programem edukacyjnym "Kultura bezpieczeństwa", adresowanym do młodzieży szkolnej, którego celem jest podniesienie poziomu wiedzy w zakresie przepisów prawnej ochrony pracy i bezpieczeństwa pracy. Test zawierał 35 pytań zamkniętych. Po sprawdzeniu testów szkolna komisja konkursowa ogłosiła wyniki:
1. Piotr Kupis – 34 pkt
2. Szymon Pytel – 32 pkt
3. Kamil Różalski – 30 pkt
W obecności pana dyrektora Tomasza Pietrzykowskiego przedstawiciel okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach pan Stanisław Golmento wręczył nagrody. Autorzy dwóch najlepszych prac zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w połowie lutego przyszłego roku. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom.

PC150906

PC150913

 

PC150914

PC150917

PC150924

PC150923

PC150930

PC150932

PC150933

PC150936

PC150939

Prawa pracowników, szczególnie młodych wspiera Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Ta wyższa uczelnia kielecka włączyła się w program Państwowej Inspekcji Pracypod hasłem „Bezpiecznie od startu” Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych to grupa, która często ma za sobą pierwsze doświadczenia związane z zarobkowaniem, a w nieodległej przyszłości podejmie pierwszą stałą pracę lub założy działalność gospodarczą. Część z tych osób będzie również zatrudniać pracowników. Kampania informacyjna ma uświadomić, że znajomość najważniejszych regulacji z zakresu prawa pracy jest przydatna przy podejmowaniu jakichkolwiek zajęć zarobkowych. W ramach programu studenci kierunku ratownictwa medycznego pokazali udzielanie pierwszej pomocy powypadkowej.