"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
Wakacyjny kurs języka angielskiego
czwartek, 03 września 2015 14:23

W dniach od 6 do 18 lipca 2015r w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie, już po raz trzeci odbył się wakacyjny kurs języka angielskiego dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu pińczowskiego. Kurs został zorganizowany przez Panią Dyrektor liceum wraz z nauczycielami języka angielskiego, przy współpracy z Fundacją Kościuszkowską z Filadelfii w Stanach Zjednoczonych. (link do Fundacji; thekosciuszkofoundation.org).

DSCN0848

DSCN0864

DSCN0868

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, ponieważ zgłosiło się ponad 50 chętnych uczniów, wśród których po raz trzeci gościliśmy kilkunastoosobową grupę uczniów z Przemyśla, wraz z Panem Dyrektorem i Opiekunkami. Utworzono kilka grup pod względem poziomu zaawansowania językowego, co nastąpiło po pisemnym teście, do którego przystąpili wszyscy uczestnicy oraz po rozmowach, przeprowadzonych przez amerykańskich nauczycieli z Fundacji Kościuszkowskiej.

DSCN0877

DSCN0878

DSCN0897

W pierwszym dniu, w godzinach popołudniowych, miało miejsce uroczyste otwarcie kursu. Natomiast w kolejnych, uczestnicy już aktywnie i z pełnym zaangażowaniem brali udział w zajęciach, na których poznawali ciekawostki z obszaru kulturowego Stanów Zjednoczonych oraz doskonalili swoje umiejętności językowe, świetnie przy tym bawiąc się.

DSCN0907

DSCN0917

Dużą frajdę dla uczniów naszych szkół stanowiło nauczenie amerykańskich lektorów polskiej piosenki, którą następnie nasi Przyjaciele prezentowali ze swoimi grupami w tzw. „Polskim Dniu”. Równie ważnym kulturowym elementem było sprawdzenie wiedzy Amerykanów na temat Polski, w oparciu o informacje, uzyskane do polskich nauczycieli oraz uczestników kursu. 

DSCN0923

DSCN0927

W ciągu dwutygodniowego kursu odbywały się m.in. dyskoteki tematyczne, Dzień Polski, Dzień Amerykański, Halloween, warsztaty rzeźbiarskie. W dniu uroczystego zakończenia kursu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przypomnieli sobie miłe i zabawne chwile z zajęć, oglądając pełną humoru prezentację multimedialną, przygotowaną przez ucznia ze szkoły z Przemyśla. Przyjemnym podsumowaniem całego wydarzenia była loteria z nagrodami dla uczestników kursu.