"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
III miejsce uczennicy LO w międzynarodowym Konkursie Matematycznym PANGEA
wtorek, 19 maja 2015 10:03

 

 

30 kwietnia 2015 po ogłoszeniu wyników okazało się, że uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołlątaja w Pińczowie - Aneta Zachariasz - zajęła III miejsce w międzynarodowym Konkursie Matematycznym PANGEA i weźmie udział w oficjalnej ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się 27 maja na Uczelni Vistula w Warszawie. Oprócz nagrody pieniężnej młoda matematyczka wygrała udział w bezpłatnym 2-dniowy obozie w Ogonkach. 

W konkursie, który przeprowadzany jest również w wielu krajach europejskich, m.in. w Niemczech, Portugalii, Francji i Hiszpanii, wzięło udział dwoje uczniów klasy I a: Aneta Zachariasz i Piotr Pasternak. 3 marca 2015 roku odbył się I etap polegający na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru. W ciągu 45 minut uczniowie musieli rozwiązać 15 zadań o różnym stopniu trudności. Etap finałowy, do którego zakwalifikowali się wszyscy nasi uczniowie przygotowani przez p. Mirosławę Tutaj, odbył się 17 kwietnia na Uczelni Vistula w Warszawie. Tym razem uczestnicy zmagali się z testem składającym się z 30 zadań, również jednokrotnego wyboru.

Głównym założeniem konkursu, zorganizowanego przez Uczelnię Vistula i Międzynarodowe Szkoły Meridian, jest propagowanie matematyki wśród młodzieży, zwiększenie motywacji i zainteresowania uczniów nauką oraz rozwijanie ich zdolności.