"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
Dąb pamięci
środa, 15 kwietnia 2015 20:36

 

 14 kwietnia 2015r w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie odbyła się uroczystość upamiętniająca zamordowanego w roku 1940 w Katyniu absolwenta szkoły Zenona Chata. 

Młodzież szkolna przygotowała uroczysty apel, w którym przypomniano postać młodego żołnierza. Po części artystycznej uczestnicy spotkania udali się na plac szkolny, gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę i posadzono Dąb Pamięci.

W uroczystości, oprócz młodzieży szkolnej, przedstawicieli władz samorządowych i policji udział wzięli miedzy innymi członkowie rodziny zamordowanego - bratanica Zenona Chata Barbara Kocjan z mężem, Anna Łakomiec - prezes Stowarzyszenia Kielecka Rodzina Katyńska w Kielcach.

 

Inicjatorami i koordynatorami uroczystości byli nauczyciel historii Marta Nowak i wicedyrektor pińczowskiego liceum Tomasz Pietrzykowski.

 

Zenon chatfpor. rez. Zenon Stanisław Chat, syn Wojciecha i Marii z Lenartowiczów, ur. 19 XII 1916 r. w Szarbi koło Pińczowa. Mgr, absolwent Gimnazjum im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie, Głównej Szkoły Handlowej w Warszawie i SPRPiech. w 22 DPGór. Ppor. ze starsz. 1 I 1938, przydzielony do 5 psp, bdd. 

Fotorelacja...