"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
Spotkanie autorskie z Gają Kołodziej
czwartek, 04 grudnia 2014 20:28

SPOTKANIE AUTORSKIE

24 października młodzież naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu autorskim z młodą, bo dwudziestopięcioletnią, obiecującą pisarką - Gają Kołodziej – autorką powieści dla młodzieży.

Podczas spotkania artystka opowiedziała o swojej przygodzie z pisaniem, która rozpoczęła się jeszcze w czasach szkolnych. Autorka przedstawiła także swoją twórczość, np. pierwszą powieść pt. „Wystrzałowa licealistka”, która ukazała się w księgarniach w lipcu 2010 roku.

 

DSCN0970k

 

 W marcu 2011 roku został wydany drugi tom przygód Mel, agentki 772, zatytułowany „Wystrzałowa maturzystka”. Licealiści dowiedzieli się między innymi, że pisarka z wykształcenia jest psychologiem, dyplom uzyskała na Uniwersytecie w Maastricht w Holandii, a na początku 2013 roku założyła Instytut Sztuki Literackiej, którego celem jest promowanie czytelnictwa i wspieranie nowych talentów literackich. Gaja Kołodziej prowadzi także Klub Młodych Pisarzy dla tych wszystkich, którym pisanie sprawia przyjemność.

 

DSCN0955k

 

Następnie młodzież odczytała na głos fragmenty wybrane z pięciu książek pani Gai, a potem zadawała pisarce pytania.

 

DSCN0972k

 

  

 

DSCN0978k

 

 

 

DSCN0996k

 

 

 

Wizyta w pińczowskiej bibliotece była spotkaniem autorskim nr 100 w karierze Gai Kołodziej, dlatego pisarka poczęstowała uczniów jubileuszowym tortem.