"Tylko - że aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło."
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • _dsc0902.jpg
Niezwykli goście - piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce
poniedziałek, 03 listopada 2014 00:00

28 października w pińczowskim liceum zjawili się niezwykli goście – piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce. Mieliśmy przyjemność spotkać Mariusza Jachlewskiego – skrzydłowego reprezentacji Polski - oraz Denisa Buntića- prawego rozgrywającego Chorwacji. Wraz z utytułowanymi sportowcami przybyli przedstawiciele Telewizji Vive Tauron Kielce. Gości przywitała dyrekcja LO – p. Anna Golik i p. Tomasz Pietrzykowski oraz Starosta Powiatu Pińczowskiego p. Zbigniew Kierkowski.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia zespołu Vive Tauron Kielce i jego roli w promocji województwa świętokrzyskiego. Następnie o swoich karierach, doświadczeniach i sukcesach opowiedzieli szczypiorniści. Co ciekawe, Denis Buntić posługiwał się poprawną polszczyzną i nie miał żadnych problemów ze zrozumieniem naszych pytań. Interesowało nas, jak piłkarz rozpoczął swą przygodę ze szczypiorniakiem, czy odnajduje się w Polsce, jakie są relacje kieleckich sportowców z zawodnikami z Płocka. Z kolei Mariusza Jachlewskiego zapytaliśmy o pochodzenie jego pseudonimu i wspomnienia z Olimpiady w Pekinie. Na koniec tej części przedstawiciele klubu przygotowali konkursy na temat znajomości historii Vive Tauron Kielce i rozdali gadżety.

 

Ukoronowaniem wizyty był trening przeprowadzony przez naszych gości. Denis Buntić pokazał podstawowe elementy treningu piłkarzy ręcznych chłopakom z naszej szkoły, natomiast Mariusz Jachlewski przejął rolę szkoleniowca grupy dziewcząt. Dzięki wspólnym zajęciom po raz kolejny przekonaliśmy się, że handball jest fantastyczną grą!